Съдържание за уеб – какво харесва Google

април 5, 2010

Поводът да напиша тази статия е резултата, който постигнах в Google.bg с предната си статия :) : http://blog.calipers.bg/2010/04/%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b3-%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b0-%e2%80%93-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%b3%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%be%d0%bd%d0%bb%d0%b0/ – първа страница, първа позиция, при търсене в Google по ключова дума „ландинг страница” (http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&q=%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3+%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=) и то само 12 часа, след публикуването.

Този резултат ме провокираха да напиша няколко думи за съдържанието за уеб или как да пишем материали и текстове за уеб сайтове, така че да подпомагаме оптимизацията на сайта за търсещите машини (SEO).
Ще започна с това, че Google „обича“ авторско и уникално съдържание, но също така и качествено. Под „качествено” трябва да разбираме съдържание, което съдържа целеви ключови думи, полезно е за потребителите, смислено е, простичко и ясно обяснява нещата.

Но, най-важното условие е, съдържанието ни да бъде авторско, т.е. наше. Да е уникално по своя произход, да не повтаря, взаимства или ползва съдържание или части от съдържание от други сайтове.

Писането на съдържание за уеб в сложен процес. От една страна, трябва да дадем свобода на изказа си в контекста на темата, от друга трябва да мислим за ползваемост, т.е. съдържанието ни, независимо от специфичната терминология да бъде разбираемо и достъпно и от трета страна, трябва да мислим за търсачките – а, именно текстовете ни да съдържат ключови думи, да има определена наситеност на ключовите думи, да не се повтаряме с употребата им. Постигайки баланс в тези три аспекта, можем да бъде спокойни, че Google ще хареса съдържанието в уеб сайта ни и независимо от силната конкуренция ще ни класира в предните резултати. Разбира се, не трябва да пренебрегваме и факта, че трябва да пишем често. Така имиджа в очите на Google – за активен и актуален уеб сайт, допълнително ще работи в наша полза при търсене по целеви ключови думи.

Bookmark and Share

Няма коментари

Все още няма коментари.

RSS хранилка за коментарите към тази публикация. TrackBack URL

Нямате право да публикувате коментари в момента.

Още статии
Онлайн кампания „Ексклузивно: Гергьовден 2010” на хотел Маджестик и „Майски празници” в Клуб хотел Еврика април 27, 2010

Ролята на Брандинга в уеб – повод: „Гергьовден” в www.maggi.bg май 6, 2010

Стартират Български награди за уеб 2010 май 13, 2010

„Активният” уеб сайт – предпоставка за задържане на настоящите и привличане на нови посетители май 23, 2010

MCPD в Калипърс! май 24, 2010

уеб сайт, онлайн маркетинг, интернет реклама, онлайн PR, уеб дизайн, онлайн маркетинг агенция